Špindlerův Mlýn - Labská bouda

8. listopadu 2009 v 21:54 |  PŘÍBĚHY Z CEST
To se takhle ráno člověk probudí a je mu naprosto jasné, že se mu nikam nechce. Nejenže ví, že bude muset šlapat pár hodin do kopce, ale předzvěst nadcházejícího vedra,k tomu rozhodně nepřidá. Obzvláště, když nesnáší vedro a je alergický na slunce.

Samozřejmě jako každý den, když jde o hory , se mě Petr snažil přesvědčit jaký úžasný zážitek to bude, a že rozhodně v těch několika stovkách metrů nad mořem takové vedro nebude.

Z kempu jsme se vydali směr vrcholek, po zelené, - Labská bouda . Po hodině jsem byla červená snad až na zadku a při zoufalém lapání po dechu jsem si přála …….. nebýt. Sluníčko nabíralo na větší a větší intenzitě, přičemž stínu se paradoxně (v horách) nedostávalo. Petr se tvářil nerudně, neboť jsem odmítla jít dvoukilometrovou oklikou a já se tvářila nerudně, protože jsem měla pocit, že tohle vedro a kopec nemůžu přežít. S přibývajícími metry jsem stále víc a víc očekávala to chladnější počasí, o kterém mě můj miláček v kempu tak vehementně přesvědčoval. V době kdy jsme dorazili k prameni Labe, měla jsem již značné mžitky před očima a na živu mě udržovala jen mokrá čepice, jenž jsem si smáčela ve zdejším potoce zvaném Labe a jiných, málo četných potůčcích.

Po celou cestu jsme potkali zhruba dva lidi, proto nás oba udivilo kolik lidí je u pramene a na Labské boudě. Nezbylo než si klást otázku, zda do těchto míst nejezdí snad autobus. Vzhledem k mému psychickému zdraví jsem se však po této odpovědi raději nepídila, protože kladná odpověď by mě uvedla ve značnou zuřivost (ještě jsem však netušila, že odpověď se stejně za dva dny dozvím…..).

Zpět do kempu od Labské boudy jsme se vydali Harachovou cestou (modrá), což už bylo mnohem příjemnější, neboť jsem se nemusela potýkat s touhou zhluboka dýchat, pouze jsem se snažila přežít neúměrné vedro a slunce, jehož intenzita značně přesahovala 30 0 C.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama